>

Žáci 2. B prožili jablíčkové dopoledne

22. 10. 2014

V pondělí 20. října provoněla 2. B jablka. Měli jsme totiž tematický den zaměřený právě na toto ovoce. V průběhu dne jsme si povídali např. o tom, že není jablko jako jablko, protože jablka mají spoustu druhů, uspořádali jsme soutěž o nejkrásnější jablíčko, zazpívali jsme si Koulelo se, koulelo, a také jsme si zahráli na kouzelníky, když jsme každý své jablíčko proměnili v něco úplně jiného a spolužáci hádali, v co se naše jablko proměnilo. O velké přestávce jsme k svačině mohli ochutnat několik štrůdlů, koláčů a jiných pochoutek s jablky (i bez), které děti přinesly. Vše jsme zapili jablečným džusem a výborným domácím moštem.
Ale nemyslete si, že jsme celý den zaháleli a jen si hráli. V matematice jsme počítali jablečný pracovní list, a kdo byl v počítání úspěšný, mohl získat obrázek jablíčka šikulky. Tyto obrázky mohou děti sbírat po celý týden (a to ve všech předmětech) a v pátek vyhlásíme vítěze, jablečného krále či královnu. V českém jazyce četli žáci pohádku o rozdělování jablíčka mezi zvířátka, také si zatancovali mazurku „Měla babka čtyři jabka“ a celý den jsme završili výtvarnou výchovou, kde jsme rozkrojená jablíčka otiskávali ve dvojicích na papír. Před zvoněním jsme ještě vyhlásili vítěze, v našem případě vítězku, ranní soutěže o nejkrásnější jablíčko. Stala se jí Nelinka Holšteinová se svým minijablíčkem.
Na závěr bych chtěla poděkovat všem rodičům, kteří nám do školy poslali jablečné dobroty, a těším se na další spolupráci při jiných tematických dnech, které již vymýšlím.

Tereza Skálová