>

Děti z 1. A si upekly cukroví

19. 12. 2013

V pátek 13. prosince se v 1. A peklo vánoční cukroví za odborného dohledu dvou maminek.
Den začal velkými přípravami – umytí a uspořádání stolů, příprava plechů a formiček. Všichni jsme se oblékli do zástěrek, které nám věnovaly Pražské služby. Moc nám to slušelo, a tak jsme se ještě před zahájením práce společně vyfotografovali.
Práci jsme si rozdělili na čtyři stanoviště, kde jsme se mohli postupně všichni vystřídat. Nejdříve sme tvarovali nepečené kuličky, které jsme obalovali ve strouhaném kokosu. Paní Černá nás naučila dělat ořechové pracny. A paní Scheibová s námi vyvalovala a vykrajovala linecké. Všechna těsta nám předem připravila paní Černá, za což ji moc děkujeme. Na posledním stanovišti jsme dotvářeli betlém, jehož figurky jsme měli vystřižené z pracovní výchovy. Figurky jsme lepili na bílé plátno a pak jsme všechno dozdobili perníky, zelenými větvičkami a vystřihovanými vločkami.
Paní kuchařky nám naše výrobky ve školní kuchyni upekly, a tak jsme mohli ještě týž den slepovat a zdobit. I když to pro některé bylo těžké, cukroví jsme nesnědli a necháme si ho na poslední školní den, kdy budeme mít vánoční besídku.
Všichni jsme měli z pečení radost. Pro některé z nás, například Anhu, to bylo dokonce poprvé. O to byla její radost větší.

Ludmila Šalanská