>

Chceme pomoci Jankovi

29. 11. 2013

Už několik let sbíráme ve škole plastová víčka. Zatím jediným motivem bylo naše ekologické cítění. Každé malé dítě totiž ví, že plast se v přírodě nerozloží a odpadky z plastů naši planetu zatěžují a zanášejí. Jednou z cest, jak přírodě ulevit, je tedy recyklace. Od letošního roku sběr víček na naší škole ale získal ještě další rozměr. Když jsme se před pár dny dozvěděli o charitativní sbírce, která probíhá v Radotíně a blízkém okolí, neváhali jsme ani chvilku. Těší nás, že kromě pomoci přírodě navíc ještě pomůžeme konkrétnímu člověku.

Kdo je Janek?

Janek je devatenáctiletý chlapec z Radotína, který je od malička postižen dětskou mozkovou obrnou. V současné době je na invalidním vozíku a jedinou šancí, jak se postavit na vlastní nohy, je speciální oblek, který stimuluje svaly a zlepšuje stabilitu těla. Tento oblek ale stojí více než sto tisíc korun a rodiče Janka na něj nemají peníze. Z tohoto důvodu vznikla sbírka, jejíž výtěžek putuje na konto Janka s cílem tento oblek mu pořídit. Doufáme, že se podaří příslušnou částku nashromáždit a oblek zlepší Jankovi jeho možnosti pohybu. Více informací o sbírce zde…

Co sbíráme?

Sbírají se plastová víčka od mléka, džusů, šťáv a limonád.
Nesbírají se víčka od šamponů, mýdel a aviváže! Ta patří do kontejneru na plasty.

Jak můžete pomoci Vy?

Nastřádaná víčka vhazujte do plastové nádoby v chodbě před školní jídelnou. Pokud by se do akce chtěla zapojit i lipenecká veřejnost, je možné víčka nechávat odložená ve vestibulu školy.

Více informací o sběru druhotných surovin najdete v rubrice Mimoškolní aktivity – sběr.

Jitka Krůtová, ředitelka školy