>

Založili jsme záhony, myslíme konstruktivně a hlídáme rovnováhu světa ☺

23. 6. 2017

V druhém „teplejším“ pololetí jsme měli s dětmi na botanickém kroužku více příležitostí vyrážet ven. Poté, co nám louky rozkvetly, nasbírali jsme si pampelišky. Jelikož jsme byli pilní jako včelky, dalo to co do váhy 1,7 kg květů. A co s květy? No přece výluh…A co s výluhem? No přece med! Teda „med“, on je to vlastně cukerný sirup, ale tuze dobrý. Kdo měl chuť, zakoupil si skleničku na středeční Knihárně. Částku, kterou jsme za prodej utržili, jsme se rozhodli věnovat na podporu psů, kteří se na africkém kontinentě zasazují o ochranu místních zvířat. Ve zkratce jde o projekt, kdy tato speciálně vycvičená zvířata pátrají po slonovině nebo třeba luskouních šupinách. Jedná se o materiály velmi ceněné na nelegálním trhu, kvůli kterým jsou tato zvířata lovena. Psí „hrdinové“ doslova pomáhají rozplétat tajné sítě překupníků a pašeráků, bojují za záchranu tradiční africké fauny. Děti se shodly na tom, že takový projekt má smysl podpořit.

Kromě dalších aktivit z kroužku zmíním jeden dlouhodobější projekt. Když jsem se dozvěděla, jaké částky platí jídelna za nákup bylin, nabídla jsem s dětmi „pomocnou ruku“. Vzali jsme si rýče a pustili se do práce. Teď jen budeme doufat, že se semínka petržele, libečku, máty, meduňky a tymiánu dobře uchytnou na nehostinné půdě v okolí tělocvičny ☺

Tak někdy na viděnou v Semínkovně na Knihárně … Můžete si číst, objednat si limonádu (s mátou)… a nezapomenout semínka s sebou ;)

Eliška Swiacká, vedoucí botanického kroužku