>

Sedmáci se také připravovali na masopust

18. 2. 2017

Tento týden jsme s žáky 7. třídy ve výtvarné výchově vyráběli karnevalové masky. Každý dostal již vyrobený korpus masky, který si mohl svou vlastní výtvarnou technikou dotvořit dle své fantazie.

Zde jsou postřehy samotných „výtvarníků“:

Anna Bernklau:
V hodinách VV jsme vyráběli karnevalové masky. Byly to pohodové hodiny, myslím, že se to všem líbilo. Některé děti měly masky celé obarvené, jiné zase měly barvu jen na části masky a některé na masku dokonce nalepily peříčka. Masky se skoro všem povedly, jen ta moje se podle mě moc nepovedla. Tato práce mě moc bavila!

Nela Boháčová:
Téma se mi strašně líbilo a v hlavě jsem hned věděla, co přesně budu dělat. Ovšem představovala jsem si, že se mi ta peříčka povedou víc. Většina se snažila to mít hezké, ale někomu se to nepovedlo. Snad budeme příště dělat něco podobného!

Hana Cikrtová:
Ve středu 8. února jsme ve výtvarné výchově vytvářeli karnevalové masky. Na bílý podklad jsme měli temperami namalovat nějaký vzor. Někomu to trvalo déle, někdo byl rychlejší. Práce nás hodně bavila a myslím si, že se nám to i docela povedlo.

Michaela Sýkorová:
Ve středu 8. února jsme malovali masky. Dostali jsme od paní učitelky podklad masky a pak jsme temperami sami masku dotvářeli. Potom jsme ještě dolepovali peříčka, abychom masky vylepšili, dali masky uschnout a bylo to hotové. Všechny nás to moc bavilo.

Marcela Hnilicová, učitelka výtvarné výchovy