>

Uspořádali jsme první ročník volejbalového turnaje

19. 1. 2013

V sobotu 19. ledna proběhl volejbalový turnaj smíšených družstev (podmínkou byla účast alespoň dvou žen v týmu), který si kladl za cíl prostřednictvím sportu trošku zviditelnit naši základní školu. Sešla se čtyři družstva a sehrála systémem každý s každým celkem šest zápasů. Všechny proběhly v pohodové atmosféře a většinou byly pro nehrající týmy pohledným a dramatickým zážitkem.

Nejúspěšnějším družstvem bylo nakonec družstvo nejmladší, složené ze třech žen a třech mužů z centra Prahy, které se přihlásilo pod názvem Team. Na druhém místě skončil zbraslavský tým Vamaz, neboli „Volejbaloví amatéři Zbraslav“, tým, který bojoval ve stejném poměru jako vítězné družstvo, tedy tři ženy a tři muži. Třetí místo patří družstvu Vyžší dífčí (nejedná se o překlep), ve kterém hráli dva muži a čtyři ženy. Čtvrté místo patří týmu, který postavili učitelé ze základní školy v Dolních Břežanech a hráli v sestavě dvě ženy a čtyři muži.

Vitězný Team i ostatní týmy se vyfotily s velkým putovním pohárem, který bude až do příštího ročníku uschován v ředitelně naší školy. Než se všichni rozešli, shodli se na tom, že se za rok sejdou znovu, aby bojovali o putovní pohár ředitelky školy podruhé. Druhý ročník už se bude konat pod názvem Maliput, tedy jakýsi „malý lipenecký puťák“, jak jsme si tento turnaj společně pojmenovali.

Jitka Krůtová, ředitelka školy